Přípravky pro zvětšení rtů a další vyživující kosmetika. Které jsou ty nejefektivnější?

Máte tenké a nevýrazné rty, kterým byste rádi dodali objem bez nutnosti fillerů? Naštěstí existuje spousta neinvazivních metod, které vám zajistí přesně ten účinek, který potřebujete. Správné produkty a několik make-upových triků vaše rty naprosto transformují a dodají jim objem, krásu a svůdnost. Pojďme na to.

TOP metody pro dodání objemu našim rtům

1. Peeling rtů

Popraskané, bledé a nevýrazné rty zkrátka nevypadají dobře v žádné situaci. Šetrný peeling může pomoci vyhladit jejich konturu a stimulovat mikrocirkulaci tak, abyste rtům zajistili krásnou zdravou barvu a objem. Pro potřebu peelingu rtů můžete sáhnout po připravených směsích, či můžete rty masírovat trochou cukru po jejich navlhčení.

Nejlepší a nejlevnější metodou pro zajištění si krásných rtů je jejich masáž šetrným kartáčkem s měkkými štětinami. Ideálně můžete rty předtím hydratovat směsí lanolinu a arganového, avokádového či ricinového oleje. Med funguje také skvěle. Samozřejmě byste to s masáží neměli přehánět, jelikož je kůže rtů velice tenká a snadno podrážděná. Dvakrát týdně zcela postačuje.

2. Fillery s kolagenem a hyaluronovou kyselinou

Produkty bohaté na kolagen a hyaluronovou kyselinu jsou skvělými alternativami salónních metod. Rozhodně vám domácí metody nedodají stejně uhrančivý účinek, ale rozhodně pomohou.

Molekuly aktivních látek penetrují pokožku, vyhlazují vrásky, zkrášlují rty a fungují do několika minut.

3. Přípravky pro zvětšení rtů

Samostatná skupina produktů, které zkrášlují rty zcela neinvazivním způsobem. Jedná se o specificky fungující lesky na rty obohacené o složky, které penetrují pokožku a dodávají jí objem a vyplnění. Často obsahují přírodní složky, které stimulují mikrocirkulaci pokožky (mentol, čili či extrakt ze skořice). Proto často způsobují pocit lechtání na rtech. Mnoho z nich obsahuje také složky pro vyhlazení vrásek a výživu pokožky (např. kolagen).

4. Peptidové gely a krémy na rty

Tento typ produktů obsahuje vysokou koncentraci aktivních peptidů. Ty stimulují syntézu kolagenu a elastinu, což jsou dva hlavní proteiny naší pokožky. Dlouhodobé užití zajišťuje pokožce zpevnění, zbavení se vrásek a posílení.

5. Make-up na rty

Jedná se o základ pro vaši rtěnku, díky kterému vydrží rtěnka déle. Make-up je obohacený o rostlinné extrakty, které obnovují popraskanou pokožku a dodávají rtům hebkost a zkrášlení.

6. Rtěnka pro dodání objemu a lesk na rty

Obsahují kolagen a intenzivně vyživující složky. Název kosmetických produktů prozrazuje jejich účinek. Měly by rtům dodat objem a plnost. Po aplikaci ucítíte pocit ochlazení či mravenčení, jelikož produkty obsahují stimulující ingredience. Zároveň byste měli vědět, že se úzké rty nehodí k tmavým barvám. Raději sáhněte po světlém a lesklém odstínu, který vaše rty zvětší. I když neinvazivní metody nezajistí tak dlouhotrvající účinky jako metody ze salonu krásy, jsou levnější a bezpečnější, kdy vám také zajistí krásné a uhrančivé rty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *