Výhody užívání BB krému. Proč jej užívat?

Jistě jste již slyšeli o BB krému, ale ještě plně nevěříte, že by dokázal zcela nahradit klasický make-up? Zde je pět důvodů, proč vyměnit klasický make-up za BB krém. Některé jeho vlastnosti vás jistě překvapí!

BB krém (beauty balm nebo blemish balm) se během několika málo let stal jedním z nejpopulárnějších kosmetických produktů. Jeho největší výhodu je jeho kombinovaný účinek, kdy v jednom spojuje vlastnosti make-upu a obličejového krému. Pojďme se tedy podívat na pět důvodů, proč jsou BB krémy lepší, než klasický make-up.

Proč byste měli užívat BB krémy?

1. Nevysušují, ale hydratují.

Důvody, proč má mnoho lidí problém s klasickým make-upem je fakt, že často vysušuje pokožku. Spousta lidí si myslí, že make-up by měl primárně skrývat nedokonalosti a vyrovnávat tón pokožky, ne vyživovat pokožku. BB krém ale nabízí také schopnost hydratovat tak, jako klasické obličejové krémy, díky čemuž se uživatel vyhne vysušování. Důležité je, že produkt dokáže dodat pokožce hydrataci, což ocení hlavně ti uživatelé, kteří mají suchou pokožku.

2. Je lehký a nabízí přirozený účinek.

Velkou výhodou BB je jeho nesmírně šetrný účinek. Je lehký, nedráždivý a přitom dostatečně efektivní. Přírodní účinek ocení hlavně ti, kteří neradi užívají klasický make-up, protože vypadá nepřirozeně. Fakt, že je BB krém tak lehký znamená, že zajistí uživatelům přirozený make-up bez zatížení pokožky. Hodí se hlavně mladším, jelikož na jejich pokožce vypadá příliš výrazný účinek klasického make-upu hůře, než na pokožce starších uživatelů.

3. Dělá přesně to, co klasický make-up – vyrovnává tón pokožky a skrývá nedokonalosti

Pokud se bojíte, že BB krém nebude fungovat tak, jako klasický make-up, měli byste jej jednoduše vyzkoušet. Pravdou je, že kvalitní BB krém funguje v tomto ohledu stejně, ne-li lépe, než tradiční make-up. Skrývá nedokonalosti, vyrovnává tón pokožky a také pokožku vyhlazuje. Pokud je vaše pokožka bez větších změn, pak je BB krém přesně to, co potřebujete. Pokud máte viditelné akné a rádi byste jej skryli, rozhodně nejprve aplikujte korektor a až poté BB krém.

4. Vyživuje a chrání pokožku.

Fakt, který rozlišuje BB krém od tradičního make-upu je fakt, že BB krém také vyživuje pokožku. Žádný make-up se tedy nepostará o pokožku obličeje tak, jako BB krém. Proč? Protože pouze BB krém kombinuje vlastnosti make-upu a obličejového krému. Proto není třeba užívat další hydratační produkty. Zkracuje čas nutný pro aplikaci make-upu a také zanechává pokožku perfektně hydratovanou, vyživenou a bez podráždění. Co se lidí s citlivou pokožkou týče, je to velké plus.

5. Funguje hned na několika úrovních a hodí se ke všem typům pokožky.

Velkou výhodou BB krému je fakt, že je to multifunkční produkt. Problém s tradičním make-upem je fakt, že jej musíme sladit s typem pokožky a jejími potřebami. Co se BB krému týče, těmto problémům se vyhnete snadno, jelikož jej lze aplikovat na všechny typy pokožky. Většina dostupných BB krémů funguje podobně (vyhlazuje pokožku, skrývá její nedokonalosti a zajišťuje jí hydrataci a ochranu před vnějšími faktory). Výběr specifického produktu samozřejmě závisí na vás – vašem rozpočtu a vašich potřebách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *