Mytí vlasů metodou CWC – ty nejlepší produkty a vhodné vlasové typy

Metoda mytí vlasů CWC je populární již několik let. Je perfektní pro kudrnaté a vlnité vlasy, ale funguje skvěle i v případě, že máte vlasy zcela rovné. Díky metodě výživa-mytí-výživa budou vlasy posílení, vyživené a hydratované. V dnešním příspěvku se podíváme na ty nejlepší produkty pro CWC, projdeme si metodu krok za krokem a podíváme se, na jaké vlasové typy se hodí.

Co je to CWC?

CWC je zkratka tří fází metody. Jsou jimi:

  1. Výživa
  2. Mytí
  3. Výživa

Metodu CWC můžete užívat kdykoliv si myjete vlasy. Ze začátku sice nějaký ten čas zabere, ale brzy zjistíte jak na to.

CWC krok za krokem

1. Výživa

Aplikujte na celou délku vlasů kondicionér. Můžete jej aplikovat jak na vlhké, tak na suché vlasy. Nechte působit a nevymývejte. Pokračujte dalším krokem.

2. Mytí

Druhý krok zahrnuje mytí. Nechte šampon pěnit mezi dlaněmi a šetrně si namasírujte pokožku hlavy. Šampon vymyjte společně s kondicionérem vlažnou vodou.

3. Výživa

Třetím a posledním krokem metody CWC je aplikace kondicionéru či masky. Po vmasírování nechte působit několik minut a poté vymyjte vlažnou vodou.

Jaké produkty se pro potřeby CWC nejvíce hodí?

Sáhněte po kondicionéru bez alkoholu během první fáze. Měl by být bohatý na hydratační ingredience, jakými je pantenol, aloe či glycerin.

Šampony užívané v rámci CWC by měly být šetrné. Vyberte si takový, který neobsahuje SLS a SLES. Šampon s obsahem SLS je skvělou volbou jednou za dva týdny pro hloubkové čištění vlasů. Častěji jej nepoužívejte.

Vyberte si změkčující kondicionér pro druhou vyživující fázi. Je bohatý na oleje, tuky, neškodlivé alkoholy, atd. Také můžete vyzkoušet hloubkově vyživující masku. Volba je na vás a na potřebách vašich vlasů.

Kde z metody CWC bude těžit nejvíce?

Metoda výživa-mytí-výživa se nejvíce hodí lidem s:

  • kudrlinkami
  • vlnitými vlasy
  • suchými vlasy
  • poškozenými vlasy
  • vlasy se střední porozitou
  • vlasy s vysokou porozitou

Kdy je CWC špatnou volbou?

Bohužel má metoda i svá úskalí, jelikož se zkrátka nehodí úplně každému typu vlasů. Jemné vlasy s nízkou porozitou nebudou metodu CWC příliš dobře snášet. Může je totiž zatížit. Nejlepší ale stejně bude otestovat metodu na vašich vlastních vlasech, ať víte, jak na tom jste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *