Péče o řasy: Má aplikace séra na řasy nějaký smysl?

Všichni toužíme po dlouhých, krásných a hustých řasách, ale ne každý již víme, jak se o řasy správně starat proto, abychom si přesně takový účinek zajistili. V 80 procentech případů užíváme sérum na obočí a často také nosíme umělé obočí. Pojďme se tedy podívat na to, zdali všechna séra na obočí zajišťují požadovaný účinek a zdali aplikace těchto produktů dává smysl.

To, jak řasy vypadají je dáno jejich stavem, který ovlivňuje jejich hydratace, výživa a pevnost. Je nutné také nezapomínat, že růstový potenciál řas je u každého z nás odlišný. Délka, hustota a tloušťka řas je zkrátka něčím, co máme již v genech. Ve většině případů ale není plný potenciál řas využit díky způsobu, kterým na ně aplikujeme řasenku, kterým z nich odličujeme make-up a kterým pečujeme o jejich každodenní potřeby. To znamená, že každý z nás může mít krásnější a úchvatnější řasy. Jaké metody a produkty fungují nejlépe?

Nejlepší způsob zajištění si krásných řas

Vybudování vhodných návyků a dostatečná hydratace jsou ty nejdůležitější faktory pro posílení řas. Řídké, tenké a slabé řasy jsou společně s vypadávajícími vlasy jasnou známkou oslabeného organismu. Bohužel držet se vhodného jídelníčku nestačí. Řasy potřebují také externí podporu. Pouze poté budou zdravé, silné a dlouhé. Existuje několik možností, jak se o ně efektivně postarat.

  • péče o řasy za pomoci ricinového oleje
  • aplikace vazelíny
  • česání řas a masáž pokožky kolem očí
  • aplikace séra na řasy
  • užívání vyživující řasenky

V případě, že domácí metody péče o řasy (např. přírodní oleje, zkrášlující produkty) selžou, často saháte po prodloužení řas (metody 1:1 a 2:1). To ale není zrovna levná volba a hlavně její konečný efekt nevypadá zrovna dvakrát přirozeně. Proto bych ještě před kontaktováním salonu krásy ve vašem případě vyzkoušela sérum na řasy.

Sérum na řasy. Jak přesně funguje?

Pokud nejsme spokojeni se stavem našich řas, saháme po vyživujících produktech posilujících řasy. Jsou to průhledné a na živiny bohaté produkty ve formě a la řasové linky, které v rámci svého balení obsahují šikovný kartáček, díky kterému lze produkt aplikovat na linii řas. Díky čemu jsou tyto produkty tak efektivní?

Sérum na řasy s obsahem skvělých ingrediencí dokáže snadno procházet do struktury pokožky až k folikulům. Proto je nutné držet se instrukcí a aplikovat sérum ke kořínkům řas. Folikuly a kořínky jsou přeci jen těmi nejdůležitějšími strukturami řas. Tímto způsobem dokáže sérum řasám zajistit důležité živiny, díky kterým budou řasy silnější, pevnější a krásnější. Řasy budou také růst rychleji, než jste zvyklí.

Dokáže každé sérum na řasy podporovat růst řas?

Měli byste myslet na to, že aplikace séra na řasy dává smysl pouze v případě, že sáhnete po vhodném produktu. Všechna séra nemají stejně efektivní složení. Konečný výsledek se bude odvíjet od toho, zdali užíváte kvalitní sérum. Zkuste tedy najít takový produkt, jehož ingredience plně odpovídají potřebám vašich řas (mezi ingrediencemi by měly být např. peptidy a baicalein). Čím méně ingrediencí sérum obsahuje, tím lépe.

Aplikační metoda je také důležitá – aplikace séra po celé délce řas nedává moc smysl, jelikož živiny je třeba dodat pouze “živé” části řas, kterou jsou folikuly. Ty nejefektivnější séra tedy fungují nejlépe v případě, že se nanesou ke kořínkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *