Jak se zbavit tmavých kruhů pod očima?

Tmavé kruhy a oteklé oči jsou věčným problémem pro řadu z nás. Co dělat proto, aby pokožka kolem našich očí vypadala svěží a rozjasněná? Domácí metody nás nedokáží před těmito problémy ochránit stoprocentně samy od sebe. Nejlepší je pořádně se vyspat, užívat kvalitní krémy na obličej a vše kombinovat s přírodními metodami.

Odkud se kruhy pod očima vlastně berou?

Nejprve je nutné zjistit, co problém s kruhy pod očima způsobuje, abyste se mu mohli vyhnout v budoucnu. Pokud mají vaše máma a vaše babička kruhy pod očima, pak je pravděpodobně budete mít dříve či později také. S věkem naše pokožka totiž přichází o svou pevnost a pružnost, díky čemuž se je náchylnější na otoky a tvorbu kruhů pod očima. Dalšími faktory pro hyperpigmentaci pod očima může být např. i životní styl, který vedeme a dieta.

Otoky se objevují vlivem alkoholu a přílišného množství sodíku v organismu. Samozřejmě jsou i další faktory, které k tomu přispívají, jako např. konstantní stres, únava, dehydratace či alergie.

Jak se zbavit kruhů pod očima?

Únava, probdělé noci, nedostatek hydratace a dokonce i nevhodné odličování mohou způsobovat kruhy pod očima. Jejich rozjasnění přitom nemusí být nijak složité. Existuje řada domácích metod, které vám mohou pomoci zajistit své pokožce svěžest a krásu.

Přírodní metody pro eliminaci kruhů pod očima

  • Kostky ledu pro přirozené řešení kruhů pod očima? Rozhodně! Šetrná ledová masáž vás zbaví otoků a kruhů pod očima. Pokožka také bude vypadat přirozeněji a odpočatěji. Perfektně se k tomu hodí chladné lžíce.
  • Plátky okurky (jako ve filmech!) mohou snížit viditelnost otoků a podráždění. Okurky obsahují především vodu, díky čemuž dokáží skvěle hydratovat pokožku a rozjasnit kruhy pod očima. Pokožka bude obnovená, svěží a zdravá.
  • Jablko podobně jako okurek je pro potřeby osvěžení oblasti kolem očí skvělá volba. Kyselina jablečná hydratuje, rozjasňuje a změkčuje pokožku kolem našich očí. Stačí nakrájené kousky jablek nechat 20 minut působit a je hotovo!
  • Syrové brambory jsou také známy pro svou schopnost zbavit kruhů pod očima a otoků. Stačí mít v lednice připravené slupky, které každé ráno přiložíte na pokožku pod očima. Dokáží absorbovat přebytečnou tekutinu a stáhnout pokožku kolem očí, která pak bude krásná, zářivá a zpevněná.
  • Obklad s heřmánkem či černým čajem vám zajistí okamžitý účinek. Obě rostliny vás zbaví otoků a kruhů pod očima. Kofein zpevňuje pokožku tak, aby byla zdravá a odpočatá.

Kosmetika proti tmavým kruhům pod očima

Jemná pokožka pod očima vyžaduje speciální péči. Vyzkoušejte hydratační krém či oční krém. Tyto krémy jsou zcela bezpečné i pro vysoce citlivou pokožku. Pokožce dodají optimální množství hydratace tak, aby byla chráněná před podrážděním či poškozením.

Pamatujte, že pro dosažení vašich kosmetických cílů je nutná pravidelná aplikace vhodných přípravků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *