Vitamin A v péči o pokožku: souboj těch nejlepších obličejových sér s retinolem

Retinol skrývá mnohá tajemství. To, co víme o jeho zkrášlujících účincích nám nastiňuje, jak důležitou ingrediencí vitamin A, neboli retinol, vlastně je. Užívání obličejového séra s vitaminem A je první krok k prevenci předčasného stárnutí pokožky. Jaké obličejové sérum s vitaminem A si vybrat? 

Předtím, než si spolu projdeme jednotlivé produkty s retinolem bychom si měli zopakovat, co to ten retinol vlastně je.

Retinol, vitamin A

Někteří lidé před retinolem varují a tvrdí, že dráždí a způsobuje alergické reakce. Jiné zase nabádají k jeho užívání každý den, jelikož omlazuje pokožku, snižuje viditelnost vrásek a dokonce bojuje proti akné. Kde je tedy pravda?

Retinol, nebo-li vitamin A, je jedním z nejpopulárnějších léčiv užívaných k léčbě akné. Skvěle účinkuje i při snižování viditelnosti vrásek a při rozjasňování pigmentových skvrn. Jedná se o efektivní složku proti stárnutí, která má ale jednu velkou nevýhodu. Užívání příliš koncentrovaného vitaminu A může způsobit podráždění a zvýšit citlivost pokožky na sluneční paprsky.

Proč sérum s retinolem?

Z předchozího odstavce víme, že bychom retinol měli užívat v rámci séra, neměli bychom jej aplikovat přes den a že bychom po jeho aplikaci měli přidat ještě hydratační krém s UV filtrem. Tím dostaneme ze séra s retinolem vše, co z něj dostat jde a přitom udržují pokožku ve skvělém stavu.

Jaké výhody skýtá pravidelná aplikace retinolového séra? Záleží hlavně na stavu vaší pokožky, když s léčbou začnete:

  • peeling mrtvých buněk a vyhlazení pokožky.
  • redukce viditelnosti vrásek a pigmentových skvrn.
  • dodání pružnosti a zpevnění tváře.
  • vyčištění pór a snížení jejich viditelnosti.
  • minimalizace akné a komedonů.
  • rozjasnění pokožky a dodání zdravé barvy.

RECENZE SÉR S RETINOLEM

Pojďme se podívat na ty nejprodávanější séra s retinolem, které můžete užívat v rámci vaší každodenní rutiny péče o pokožku. Představujeme vám ta nejlepší z nejlepších!

▶ Nanoil Retinol: Vitamin A Face Serum

Objem: 50 ml

Uživatelé berou Obličejové sérum s retinolem od Nanoil jako to nejlepší sérum s retinolem na trhu. Účinek tohoto vysoce koncentrovaného produktu byl potvrzen řadou expertů. Lahvička v sobě nese čistý vitamin A společně s na antioxidanty bohatým extraktem z Boerhavia Diffusa.

Obličejové sérum s retinolem od Nanoil lze užívat jak ráno, tak večer v rámci každodenní rutiny. Díky jeho lehké konzistenci se skvěle absorbuje a funguje uvnitř pokožky, kde bojuje proti vráskám a kde ji efektivně zkrášluje. Jedná se o jediné sérum s retinolem, které nebojuje pouze s hyperpigmentací, či vráskami, ale které také zkrášluje tvar obličeje a dodává pokožce její ztracený šarm.

stránky produktu: www.nanoil.cz

▶ Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Objem: 15/30 ml

Tento koncentrát s nízkým objeme sloužící k večernímu užívání je jedním z nejprodávanějších sér s retinolem na trhu. Sérum je určeno pouze k užití před spaním, jelikož má za cíl obnovit a oživit pokožku po celém dni aktivity. Musíme zmínit, že 98,9% produktu je tvořeno přírodními složkami. To ale pořád neznamená, že je extrémně vysoká cena produktu na místě. Kromě vitaminu A sérum obsahuje také levandulový olej, růžový olej a olivový skvalen (náhražka lidského skvalenu, který se objevuje na pokožce)

▶ The Ordinary Retinol 0,2% in Squalane

Objem: 30 ml

Další sérum s retinolem, které představila známá značka The Ordinary. Produkt obsahuje 0.2% čistého retinolu. Jedná se o vcelku nízkou koncentraci, ale dostatečnou k tomu, aby produkt bojoval s vráskami a povislou pokožkou. Škoda, že si na výsledky musíme počkat.

The Ordinary Retinol 0.2% in Squalane obsahuje extrakt z rajčat, vitamin A, skvalen (esenciální pro pokožku) a rozmarýnový olej, který má protizánětlivý účinek. Pokud se vaše pokožka snadno dráždí, rozhodně vyzkoušejte produkt s menším množstvím složek.

▶ Peter Thomas Roth Retinol Fusion PM

Objem: 30 ml

Jedno z nejdražších sér na našem seznamu – Peter Thomas Roth Retinol Fusion – se hodí jen k večernímu použití. Tmavá lahvička by mohla mást tím, že se jedná o mužský produkt, ale jedná se o sérum určené všem typům pokožky, hlavně té slabé a povislé. Produkt má za cíl snižovat viditelnost vrásek. Sérum od Peter Thomas Roth nezatěžuje pokožku. V rámci svého složení zahrnuje i tokoferol (vitamin E) a skvalen. Bohužel produkt obsahuje také silikony a alkoholy.

▶ REN Clean Skincare Bio Retinoid Anti-Wrinkle Concentrate Oil

Objem: 30 ml

Další produkt s retinolem v našem výběru – REN Clean Skincare Bio Retinoid Anti-Wrinkle Concentrate Oil. Jedná se o produkt s olejovou recepturou, který obsahuje velice účinný retinol. Produkt patří do řady kosmetiky REN Keep Young And Beautiful. Koncentrace vitaminu A je v produktu opravdu vysoká, stejně jako koncentrace lipidů. Produkt by se měl užívat každý den. Aplikaci provádějte večer. Snižuje viditelnost vrásek, hydratuje a vyrovnává tón pokožky.

▶ Neauvia Retinoids Serum

Objem: 30 ml

Neauvia Retinoids Serum je posledním sérem s retinolem, které vám představíme. Elegantní černá lahvička v sobě skrývá koncentrované sérum bohaté na 1% komplex retinolu. Obsahuje tři formy vitaminu A: čistý retinol, bio-retinol z rostlin a retinaldehyd.

Neauvia Retinoids Serum se doporučuje hlavně pro snížení viditelnosti vrásek a pigmentových skvrn, jelikož vyrovnává tón pokožky a přidává jí pružnost v případě pravidelného užívání. Bohužel, pokud chcete otestovat jeho potenciál, musíte být připraveni na velkou díru ve vašem měsíčním rozpočtu.

Shrnutí

Kosmetický trh nabízí mnoho dalších sér s retinolem. Vitamin A se stal v posledních letech nesmírně populární složkou a kosmetické firmy neotálejí v tom nabídnout na trh co nejvíce produktů s obsahem tohoto blahodárného vitaminu a dalších, hlavně přírodních složek.