Pytle pod očima. Jak se jich zbavit jednou pro vždy.

Oteklá víčka a kruhy pod očima jsou často naší největší ranní noční můrou. Celému světu totiž dávají jasně najevo, že jsme měli buďto divokou noc, nebo že jsme na tom poslední dobou v životě vcelku špatně. Upřímně, co si myslíte vy, když vidíte někoho s obřími kruhy pod očima. Původce těchto nedokonalostí může být zcela jiný, než probdělá noc nebo dlouhodobý stres. Proč máme tak často kruhy pod očima? Jak se jich jednou pro vždy zbavit? Čtěte dál a objevíte několik triků jak na to.

Co to ty pytle pod očima vlastně jsou?

Kruhy pod očima je laické označení pro otok dolního víčka. Často za něj může nahromadění lymfy, jejíž odtok je zpomalený.

Samozřejmě to není jediný důvod, proč se mohou na naší tváři vytvořit kruhy pod očima. Kruhy pod očima ve smyslu vyšší pigmentace jsou často způsobeny stresem a nedostatkem spánku. Otok jako takový je způsoben toxiny v lymfě vlivem zpomaleného odtoku.

Kruhy pod očima – příčiny

Výčet příčin kruhů pod očima je opravdu dlouhý. Ve zkratce:

 • sedavý životní styl a nedostatek fyzické aktivity
 • nezdravá dieta
 • příliš mnoho soli
 • příliš mnoho alkoholu a kofeinu
 • kouření cigaret
 • nevhodné produkty pro péči o pokožku (příliš těžké či příliš intenzivní)
 • příliš invazivní odličování
 • nedostatečná hygiena (např. spánek s make-upem)

Jak se zbavit kruhů pod očima?

Všem je asi jasné, že primárně by bylo fajn dopřát si dostatek času na spánek. Zde je řešení jednoduché. Komplikovanější je to ale v případě, že za kruhy pod očima a otoky mohou jiné faktory.

Nejprve je nutné eliminovat všechny kožní produkty, které by mohly mít na oblast kolem oči negativní vliv a zpomalovat odtok lymfy. Vyměňte je za šetrnou kosmetiku, buďto gel nebo vyživující sérum. Další skvělou volbou by bylo sáhnout po rychle se absorbujícím přírodním oleji či extraktu z kávových zrn, který stimuluje oběh a urychluje odtok lymfy. Dalšími zajímavými složkami jsou extrakt z kaštanu, ženšenu, ginkgo a třeba i zelné kávy či okurky. Tyto extrakty urychlují odtok lymfy.

Jak se rychle zbavit otoku?

Pokud se potřebujete rychle zbavit pytlů pod očima, vyzkoušejte jeden trik, který vaší pokožku zbaví nedokonalostí. Jedná se o plátky okurky. Nejprve je nechte zchladit v lednici tak, aby byl účinek ještě výraznější. Skvělou zprávou je, že okurek vás nezbaví pouze lymfostáze, ale také rozjasní kruhy pod očima.

Další efektivní trik zahrnuje užívání čajových pytlíků. Mělo by se jednat o bílý či zelený čaj. Vyvařte dva čajové pytlíky a nechte je zchladit v lednici. Poté si je přiložte na oči a nechte působit několik minut.

Poslední trik zahrnuje jade roller, což je šikovná a levná pomůcka. Samotný kamenný roller vydrží velice dlouho v chladném stavu, takže se jedná o ideální masážní pomůcku.

Pytle pod očima – jak jim zabránit?

Je možné zabránit vzniku pytlů pod očima? Jasně! Zde pro vás mám několik metod

 1. Vždy si dopřejte dostatek spánku. Minimálně 7 hodin.
 2. Je nutné uvědomit si, že odpočinek během dne má na náš organismus blahodárný vliv.
 3. Pijte během dne dostatek tekutin a bylinných infuzí. Tímto způsobem ze svého těla rychle vyplavíte toxiny.
 4. Zkuste užívat méně stimulantů, jakými je např. káva a jiných podobných přípravků.
 5. Jezte méně slaného jídlo.
 6. Při odličování buďte šetrní.
 7. Ujistěte se, že produkty pro péči o pokožku se hodí k vašemu typu pokožky a jejím potřebám. Vyzkoušejte také kosmetiku, která obsahuje alespoň jeden z extraktů, které naleznete výše.
 8. Vyzkoušejte jade roller a masírujte jím pravidelně pokožku kolem očí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *