Nejlepší produkty pro ochranu vlasů při tepelném stylingu žehličkou. Recenzujeme 5 produktů pro ochranu vlasů před teplem

Žehlení vlasů je podle všeho nečím, co mnoho z nás považuje za základní součást naší vlasové rutiny. Hebké a rovné vlasy zkrátka vypadají skvěle. Bohužel je ale přehnané užívání stylingových pomůcek pro stav našich vlasů naprosto katastrofální. Zbavuje vlasy hydratace, činí je křehčími a nesmírně rychle je poškodí. Abychom se těmto negativním dopadům žehliček vyhnuli, měli bychom užívat sprej pro ochranu vlasů před teplem. Proč? Protože pouze tento produkt dokáže naše křehké vlasy ochránit před extrémními teplotami. Užívání produktů pro ochranu vlasů před teplem je naprostou nutností v případě, že své vlasy často vystavujete vysokým teplotám, např. právě ze stylingových pomůcek.

Fakt, že máme v drogeriích tak širokou nabídku sprejů pro ochranu vlasů je zároveň požehnáním a kletbou. Jak si potom máme vybrat produkt, který se našim vlasům hodí nejvíce? Jak si můžeme být jisti, že nám zajistí slíbený účinek? Chceme vám v tomto pomoci a proto jsme vytvořili následující žebříček těch nejlepších sprejů pro ochranu vlasů před teplem, díky kterému nebudete muset testovat desítky různých produktů.

Opravdu potřebujete sprej na vlasy?

Objemné a hebké vlasy jsou snem téměř každého z nás. Proto, abychom tohoto cíle dosáhli často po vlasech popojíždíme každé ráno rozžhaveným kusem kovu. I když konečného účinku dosáhneme, nevydrží tak dlouho, jak bychom si přáli a vlasy se nakonec povětšinou poškodí. Proč? Protože vysoká teplota zbavuje vlasy hydratace a poškozuje keratin. To nakonec vede k třepení a poškození. Kutikuly se po vystavení se vyšší teplotě otevírají, což vede ke kadeření a uzlení.

Abychom se vyhnuli tomuto negativnímu dopadu žehlení na všechny vlasové typy, je třeba do každodenní rutiny zahrnout sprej pro ochranu vlasů před teplem. Abychom vám výběr toho nejefektivnějšího produktu usnadnili, otestovali jsme pět nejpopulárnějších ochranných sprejů. Analyzovali jsme přitom jejich recepturu a efektivitu ochrany. Jaké produkty jsou těmi nejlepšími?

ŽEBŘÍČEK Spreje pro ochranu vlasů před teplem

Existuje jedna věc, kterou spolu mají všechny spreje pro ochranu vlasů před teplem společné – podporuje hebkost a leskl vlasů. Při vhodné aplikaci isolují vlasy tak, aby jim teplo nijak neuškodilo. Některé z nich také pomáhají zafixovat váš účes.

ochranný sprej na vlasy nanoil

#1 Nanoil Heat Protectant Spray

objem: 200 ml

Tento sprej vaše vlasy efektivně ochrání ať už je zdroj tepla jakýkoliv. Vytváří efektivní ochrannou barieru, díky které Nanoil Heat Protectant Spray izoluje vlasy od horkého vzduchu z fénu či žehličky. Kromě toho vyhlazuje kutikuly a zabraňuje ztrátám hydratace. Obsahuje hedvábné proteiny, díky kterým dokáže obnovovat poškozenou strukturu vlasů a zajistit jim tak posílení a ochranu před vnějšími faktory. Zajímavé je, že vlasy po aplikaci Nanoil Heat Protectant Spray budou chráněné také před UV zářením a nízkou vlhkostí, což jsou další faktory podporující ztrátu lesku a vitality vlasů. Jak vidíte, tento jeden jediný produkt dokáže vlasy efektivně chránit a viditelně zkrášlit. Jak efektivní je ochrana před teplem? Výrobce slibuje ochranu před teplotami do 230°C. Nemusíte se bát, že by vaše vlasy byly po aplikaci mastné či zatížené. Rozhodně se jedná o jeden z nejefektivnějších produktů pro ochranu vlasů.

Více informací je pro vás k dispozici na oficiálních stránkách výrobce na: nanoil.cz

#2 Schwarzkopf OSIS+ Flatliner Heat Protection Spray

objem: 200 ml

Schwarzkopf OSIS+ Flatliner je tu pro ty, kteří hledají pomocníka pro fixaci účesu po stylingu s žehličkou. Můžete si být jisti, že tento sprej vaše vlasy vyhladí a zkrášlí a to i v případě, že budete trávit čas v místech s vyšší vlhkostí. Polymery obsažené ve spreji Schwarzkopf OSIS+ Flatliner chrání vlasy před vysokými teplotami až do 230°C. Dalším pozitivem je fakt, že nabízí i hydratační účinek a minimalizuje problém s křehkostí vlasů. Co se aplikace týče, můžete produkt aplikovat jak na vlhké, tak na suché vlasy – dle vaší preference. Objemná lahvička vám vydrží vcelku dlouho, ale bohužel je produkt relativně drahý.

#3 L’Oreal Elseve Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray Leave-In

objem: 150 ml

Tento produkt je vyvinut pro potřebu zajištění hebkosti a lesku našim vlasům po dobu 3 dní. Je doporučován hlavně lidem s dlouhými a poškozenými vlasy. Receptura, kterou z vlasů není třeba vymývat dokáže vlasy efektivně vyhladit a chránit před kadeřením. Co se ingrediencí týče, obsahuje L’Oreal Elseve Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray Leave-In vitaminy, proteiny a ricinový olej. To je důvodem, proč budou vaše vlasy hebké a příjemné na dotek. Stejné ingredience jsou také odpovědné za zabránění třepení a uzlení vlasů. Sprej samozřejmě chrání vlasy před vysokými teplotami. Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray můžete najít téměř v každé drogerii.

#4 Kerastase Chronologiste Thermique Regenerant

objem: 150 ml

Zde je další profesionální vlasový produkt vyvinut pro zajištění maximální ochrany před teplem. Dokáže také zkrášlit vlasovou texturu tak, aby byla krásnější a aby byl její styling snazší. Kerastase Chronologiste Thermique Regenerant vyhlazuje kutikuly, vyhlazuje vlasy, dodává jim lesk a zajišťuje jim efektivní hydrataci. Jaké obsahuje ingredience? Kyselinu hyaluronovou abyssin a vitamin E. Díky tomu dokáže chránit vlasy až do teploty 230°C. Pokud potřebujete chránit vlasy před kadeřením, pak je tu Chronologiste Thermique Regenerant přímo pro vás. I když Kerastase nabízí skvělou péči, musíme jí i tak něco vytknout. Cena za jednu lahvičku je vcelku vysoká, což je důvodem, proč se řada lidí vydala cestou hledání levnější a efektivnější kosmetiky.

#5 Kevin Murphy Ever Smooth

objem: 150 ml

Tento produkt dokáže efektivně ochránit vaše vlasy před vysokou teplotou a vlhkostí, přičemž jim také zajišťuje nesmírnou hebkost. To je skvělou zprávou pro ty z vás, kteří mají problém s kadeřením. Kevin Murphy Ever Smooth je produkt s lehkou recepturou, díky kterému se s vlasy snadno pracuje a který vám umožňuje vytvořit na vlasech přírodní finiš. Seznam ingrediencí vypadá velice perspektivně, jelikož obsahuje extrakt z kůry a extrakt z bílého a modrého cypřiše. Neobsahuje žádné parabeny či sulfáty, což je další velké plus. Dle mého názoru je Kevin Murphy Ever Smooth skvělý produkt, který by ale měl být levnější.