Jak se zbavit popraskaných rtů?

Popraskané rty jsou problém, který trápí celosvětově spoustu lidí, hlavně v zimě. Nejčastěji se jedná o výsledek aplikace špatné kosmetiky a nízké teploty. Pravidelná aplikace balzámu na rty a rtěnky neochrání rty před chladem a dalšími poškozujícími faktory. Z tohoto důvody byste měli sáhnout po produktech obsahujících vitaminy a rostlinné extrakty (např. extrakt z růže). Jak zabránit praskání červeně rtů?

Příčiny popraskaných rtů

Existuje mnoho příčin. Mezi ně se řadí:

  • příliš dlouhý pobyt v suchých místnostech či na nízkých teplotách,
  • pojídání ostrého a slaného jídla,
  • olizování rtů venku,
  • hormonální nevyrovnanost,
  • nedostatek vitaminu B,
  • hypersenzitivita na rtěnky a balzámy,
  • použití rtěnek s alkoholem.

Popraskané rty – léčba

Existuje několik různých způsobů léčby popraskaných rtů. Existuje například dostupný peeling na rty. Vystačíte si ale sami doma. Stačí olivový olej a hnědý cukr. Použijte přitom kartáček na zuby, kterým odstraníte mrtvé a suché kožní buňky. Tímto způsobem zabráníte vysychání vašich rtů. Používejte jej dvakrát týdně pro dosažení nejlepších výsledků.

Jakmile budou vaše rty vyčištěny, je čas na hydrataci a obnovu. Aplikujte si na vaše rty med a zanechte jej na rtech po co nejdelší dobu. Jednou týdně aplikujte hustou vrstvu balzámu, univerzálního krému či masti s vitaminem A. Před vycházením z domu si vždy naneste balzám s UV filtrem.

Každodenní líčení by mělo zahrnovat pouze kvalitní rtěnky. Vybírejte si pouze produkty na velice suché rty. Pokud máte přespříliš vysušené rty a popraskané koutky, rozhodně si aplikujte jemný, hypoalergenní krém.

Pro zlepšení stavu rtů zkuste mezi rty udržet pomeranč. Díky němu se rty rozzáří a navrátí se jim jejich krása. I když se jedná o efektivní metodu, výsledky dlouho nevydrží. Vyplatí se hlavně, když potřebujete rychlé výsledky.

Suché a popraskané rty mohou být také výsledkem dehydratace. Pokud chcete tento faktor eliminovat, vypijte alespoň 1.5 litrů vody denně.

Popraskané rty – léčba

Nejdříve ze všeho vyžadují popraskané rty lubrikaci. Dříve se pro tuto potřebu používal husí tuk, ale v dnešní době používáme kokosový olej, olivový olej, či máslo shea. Všechny tyto produkty jsou dostupné v mnohých drogeriích. Rty by měly být lubrikovány co nejčastěji.

Stejně, jako u dalších kosmetických produktů, i zde není od věci pročíst si složení. Pokud obsahují alkoholy, nepoužívejte daný produkt na rty, jelikož jejich stav ještě zhorší. Co se péče o rty týče, používejte pouze produkty na přírodní bázi, jako například med, který je přírodním zdrojem mnohých živin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *