Rutiny péče o pleť doma

V dnešní uspěchané době se mnohdy nevěnujeme péči o svou pleť tak, jak bychom měli. Například opomíjíme pravidelné čištění pleti, nebo ji nechráníme před negativními vlivy z okolí. Ale to všechno lze snadno napravit domácími rutinami péče o pleť. Dnes se na ně podíváme podrobněji a ukážeme vám, jaké benefity přináší.

Čištění pleti

Prvním krokem správné péče o pleť je její důkladné čištění. Vyčistíte tak pleť od nečistot a make-upu, které se na ní během dne ulpěly. Je důležité vědět, že správné čištění pleti má dva kroky. Prvním je odstranění make-upu a druhým je vlastní čištění.

Hydratace

Po důkladném čištění je na řadě hydratace. Pleť je třeba hydratovat jak zvenčí, tak zevnitř. Používejte hydratační přípravky, které jsou určené přímo pro váš typ pleti. A také nezapomínejte na dostatečný přísun tekutin. To je nejenom důležité pro hydrataci pokožky, ale i pro celkové zdraví organismu.

Peeling

Dalším důležitým krokem v péči o pleť je peeling. Tento proces odstraňuje odumřelé buňky pokožky, stimuluje její obnovu a také zlepšuje její vyživování. Peeling byste měli provádět zhruba jednou týdně. A je opět důležité si vybrat ten správný produkt, který bude vyhovovat vašemu typu pleti.

Masáže pleti

Masáže pleti jsou skvělou formou relaxace, ale také efektivní cestou, jak zlepšit krevní oběh v pokožce a tím i její vyživení. Můžete je provádět sami doma pomocí různých přístrojů, nebo si je můžete dopřát u profesionálního kosmetika.

Masky na pleť

Dalším způsobem, jak dodat pleti potřebné živiny a hydrataci, jsou masky na pleť. Na trhu je k dispozici celá řada produktů, které můžete používat pravidelně. Ale také si můžete masky připravit sami doma z přírodních ingrediencí.

Dodržování stravy

Nevěřte tomu, kdo tvrdí, že strava nijak neovlivňuje kvalitu pleti. Právě naopak. Zdravá a vyvážená strava je důležitou součástí péče o pleť. Nemusíte se vzdávat svých oblíbených jídel, ale měli byste jíst vyváženě a mít dostatek ovoce a zeleniny, stejně jako zdrojů zdravých tuků a proteinů.

Závěrem

Péče o pleť by měla být součástí našeho každodenního života, a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Správná a pravidelná péče o pleť může přinést nejen zlepšení její kvality, ale také zvýšení sebevědomí. Tak neváhejte a zkuste některou z našich tipů na domácí rutiny péče o pleť. Jste krasný/á tak, jak jste, ale s krásnou a zdravou pletí budete ještě kouzelnější!