Spolehlivé metody pro mastné vlasy

Pokud se vám rychle mastí vlasy, znamená to, že vám nesprávně pracují mazové žlázy. Výsledkem pak je nadměrná produkce kožního mazu, kdy se celá hlava a samozřejmě hlavně vlasy zmastí, čímž se stěžuje jejich úprava a hlavně celkově vypadají splihle. Důvod pro špatnou funkci mazových žláz je stres, špatné stravování, časté barvení vlasů a přílišné zahřívání hlavy například při fénování.

hairs

Jak si umýt mastné vlasy? Zaprvé se doporučuje vybrat si šampon, který je právě pro tento typ vlasů. Je lepší použít malé množství. Zadruhé při umývání vlasů, je dobré provést také menší masáž, díky tomu se odstraní mrtvé kožní buňky a povzbudí se cirkulace krve ve vaší hlavě. Zatřetí, vlasy potřebují být pořádně opláchnuty vodou. Pro pořádné opláchnutí můžete místo obyčejné vody použít také vodu obohacenou o bylinný extrakt. Začtvrté, pokud používáte kondicionér, používejte ten určený pro mastící se vlasy a hlavně ho nikdy neaplikujte na samotnou hlavu, pouze na vlasy po jejich délce.

Jak mastící se vlasy pořádně vysoušet? Vysajte ručníkem veškerou přebytečnou vodu. Nejlepší možný ručník je v tomto případě papírový. Fén byste měla držet zhruba 20 centimetrů od hlavy, na konci vysušte vlasy studeným vzduchem.

Jak mastící se vlasy upravit? Kartáče a hřebeny vyrobené z přírodních materiálu jsou ty nejlepší pro učesání mastících se vlasů. Pro styling nepoužívejte produkty, které by mohly povzbudit produkci mazu, nepoužívejte žehličku na vlasy nebo kulmu.

Jak udělat masku s přísadou citronu? Smíchejte 50 mililitrů vařící vody s džusem z poloviny citronu, aplikujte masku na vaší hlavu. Tato podomácku dělaná maska redukuje tvorbu mazu, zvedne vlasy od hlavy a udělá je lesklejší. Vedlejší efekty jsou však vysychání vlasů a možné podráždění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *