Makeupové výrobky pro začátečníky

Ať už jste teprve na začátku cesty objevování světa make-upu, nebo jste se rozhodli rozšířit svou sbírku, existuje několik základních produktů, které byste měli mít vždy po ruce. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších make-upových výrobků pro začátečníky.

Základní make-up

Klíčem k dobrému make-upu je především kvalitní základ, na který se následně aplikuje zbývající make-up. Mezi základové produkty patří:

Pudr

Pudr je nepostradatelný pro vytvoření hladkého a matného vzhledu pleti. Existuje ve formě kompaktního pudru nebo volného pudru, a oba typy slouží ke zmatnění pleti a k vytvoření hladkého povrchu pro další make-up.

Korektor

Korektor je ideální pro zakrytí drobných nedokonalostí pleti, jako jsou akné, skvrny či tmavé kruhy pod očima. Aplikujte ho přímo na problematické oblasti a jemně ho vklepejte prsty, houbičkou či štětcem na make-up.

RTěnka

Červená rtěnka je klasikou a dokonale doplňuje jak denní, tak večerní make-up. Existuje v několika odstínech, od světle růžové až po tmavě červenou, takže si každý může vybrat tu pravou pro sebe.

Oční make-up

Pro začátečníky v oblasti očního make-upu jsou nezbytné následující produkty:

Oční linky

Oční linky jsou skvělé pro vytvoření různých výrazů očí. Existují v různých formách – tužkové, gelové, tekuté – a to jak s matným, tak s lesklým finišem.

Rtuťovka

Rtuťovka nebo také paleta očních stínů je dalším nezbytným produktem. Pro začátečníky doporučujeme paletu s několika neutrálními odstíny, které lze kombinovat pro různé vzhledy.

Řasenka

Řasenka dodává řasám objem a délku, což oči opticky zvětšuje a dodává jim výraz. Pro začátečníky doporučujeme klasickou černou řasenku.

Konturování a zvýraznění

Konturování a zvýraznění jsou techniky, které pomocí světla a stínu modelují a zdůrazňují tvářové rysy. Pro začátečníky jsou nejlepší následující produkty:

Konturovací paleta

Obsahuje tmavší odstíny pro vytvoření stínu a světlejší odstíny pro zvýraznění. Nejlepší konturovací palety jsou ty, které obsahují i návod na použití, takže začátečníci se budou snadno orientovat.

Zvýrazňovač

Zvýrazňovač dodává tváři zářivý a svěží vzhled. Aplikuje se na vrcholy lícních kostí, na hranu nosu a pod oblouk obočí. Pro začátečníky doporučujeme zvýrazňovač s jemným leskem, který při správném osvětlení krásně odráží světlo.

Příprava a dovršení

Pro dosažení dokonalého make-upu je třeba připravit pleť a také zajistit, abyste make-up následně fixovali. Tím zamezíte rozpíjení nebo rozmazávání make-upu. Mezi tyto produkty patří:

Primer (Báze)

Primer poskytuje dokonalou připravenou pokožku pro aplikaci make-upu. Napomáhá lepšímu nalepení make-upu na pokožku a jeho déle trvajícímu efektu. Záleží na tom, vybrat si ten správný primer podle typu pleti.

Fixační sprej

Posledním krokem je aplikace fixačního spreje, který zajišťuje, že váš make-up zůstane na svém místě po celý den. Nastříkejte fixační sprej ve vzdálenosti několika centimetrů od tváře a nechte jej přirozeně uschnout.

Kup řádu, doufám, že tento přehled vás inspiroval a pomohl vám vybrat si základní produkty pro váš make-up. Nezapomeňte, že nejdůležitější je experimentování a hledání toho, co vám nejlépe vyhovuje.

Publikováno dne 21. února 2022