Nejlepší domácí metody pro bělejší nehty

Žluté skvrny na nehtech jsou většinou způsobeny laky na nehty. V některých případech ale mohou být příznaky onemocnění (v tomto případě byste měli mít i další symptomy). Pokud hledáte přírodní způsob vybělení nehtů, pak pro vás mám skvělou zprávu – domácí metody fungují skvěle! Pojďme se podívat na ty nejlepší metody pro krásné a čisté nehty beze skvrn. 

Proč jsou mé nehty žluté?

Nejčastější příčiny žloutnutí zubů?

  • aplikace laku bez základní vrstvy
  • léky (některá antibiotika)
  • hypervitaminóza
  • kouření
  • hepatitida
  • lupénka
  • houbová infekce

Domácí metody pro vybělení nehtů

Citronová šťáva pro bělejší nehty

Citronová šťáva je známá pro svůj bělicí účinek. Obsahuje enzymy, které bělí nehty a pokožku (pokud vás trápí tmavé skvrny na obličeji, můžete jej využít i v rámci obličejových masek). Co se péče o nehty týče, stačí vmasírovat kousek citronu do nehtového lůžka či nehty namočit do citronové šťávy (pro efektivnější účinek můžete šťávu do nehtu dostat za pomoci kartáčku). Po několika minutách si umyjte ruce a aplikujte krém (ten na kutikuly je perfektní volbou).

Soda na pečení pro bělejší nehty

Věděli jste, že je soda na pečení skvělým bělicím prostředkem? Naše babičky jej užívaly jak pro potřebu úklidu domácnosti, tak pro zkrášlení svých nehtů a svých zubů, jelikož jak nehty tak zuby dokáže soda vybělit. Dále zbavuje pokožku mrtvých buněk. Jak přesně ji na nehtech užívat?

Je to snadné. Stačí smíchat lžíci olivového oleje, arganového oleje a mandlového oleje s citronovou šťávou a sodou na pečení (takové množství, aby se nakonec vytvořila pasta) a vmasírujte směs do nehtů. Nechte 10 minut působit a vymyjte.

Ocet pro bělejší nehty

Stejně jako citron, ocet také obsahuje bělící složky, hlavně kyseliny. Kromě toho bojuje proti houbám a bakteriím a podporuje růst nehtů.

Léčba za pomoci octa je nesmírně snadná. Stačí smíchat ocet s teplou vodou v poměru 1:1, takže na 50 ml vody přidejte 50 ml octa. Ujistěte se, že si vytvoříte směs o dostatečném objemu, abyste do ní ponořili nehty.

Nechte nehty namočené na 15-20 minut. Nemusíte je následně omývat vodou a můžete si na ruce rovnou nanést krém.

Recept můžete upravit dle potřeby. Např. můžete smíchat sodu na pečení s citronovou šťávou a přidat k ní váš oblíbený olej či jakoukoliv jinou ingredienci, která má vyživující účinek. Jedná se např. o med, šťávu z aloe, či lněná semínka. Efektivně se tak zbavíte bílých skvrn!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *