Kosmetika z kuchyně, aneb pět přírodních složek s úžasnými účinky

Myslíte si, že se kvalitní kosmetika dá sehnat pouze v salonech krásy a kvalitních drogeriích? Chyba! Ty nejlepší kosmetické produkty máte v kuchyni! Mrkněte se, jaké složky stojí za to a jaké účinky můžete očekávat.

Naplánovali jste si na večer domácí lázeň, ale došla vám vaše oblíbená kosmetika? Nemáte čas na to jít na nákup a online objednávka by vám přišla až za pár dnů? Nezoufejte!

Využijte to, co máte v kuchyni. Některá jídla a některé ingredience se nehodí jen pro potřeby vaření, ale také pro péči o pokožku!

TOP 5 POTRAVIN SE SKVĚLÝM KOSMETICKÝM ÚČINKEM

Olivový olej

Oleje jsou v současné době velice populární složkou řady kosmetických produktů. Kromě toho se dají užívat i zcela samostatně jako přirozená kosmetika. K tomu, abyste si mohli užít účinku olejů nemusíte utratit polovinu vašeho měsíčního rozpočtu. Plně postačí ten, který máte v kuchyni. Za studena lisovaný olivový olej.

Jaké jsou účinky olejového oleje a co obsahuje za složky? Je bohatý na mastné kyseliny, vitamin E a skvalen. Díky ním dokáže omlazovat pokožku a chránit ji před ztrátou hydratace. Kromě toho dodává pokožce pružnost, hebkost a lesk.

Med

Další skvělá složka, kterou má téměř každý v kuchyni. Přírodní med je sladký a lepkavý produkt, který funguje jako velice efektivní hydratační složka. Zabraňuje ztrátám hydratace, díky čemuž chrání jak pokožku tak vlasy a garantuje jejich vyhlazení a posílení. Smícháním medu a olejů si dokážete vytvořit efektivní domácí kosmetiku. Balzám na rty s cukrem a medem vám zajistí také hebčí a krásnější rty!

Mléko a jogurt

Můžete využít také mléčné produkty, jelikož jsou bohatým zdrojem proteinů esenciálních pro naši pokožku a naše vlasy. Kleopatra se koupala v mléce z nějakého důvodu. Bylo to tajemství její mladistvé krásy.

Mlékem si můžete také promývat vlasy. Jogurt se zase hodí do domácích obličejových a vlasových masek a do produktů pro péči o nohy a ruce. Tyto produkty jsou nesmírně efektivní, jelikož mají posilující a obnovující účinek. Zklidňují např. podráždění po dlouhém pobytu na sluníčku. Mléko a jogurt také změkčují hrubou pokožku.

Vajíčka

Jsou bohatá na ingredience, které pomáhají jak našemu organismu, tak naší pokožce a našim vlasům. Výše zmíněné proteiny jsou také ve vejcích. Vejce (přesněji žloutek) obsahuje celou řadu blahodárných proteinů. Proto jsou masky s obsahem vajec tak populární kosmetikou pro poškozené vlasy. Složky z vajec se také stále častěji dostávají do šamponů. Domácí vaječná maska je skvělou kosmetikou pro posílení oslabených vlasů a zabránění jejich vypadávání. Kromě toho dodává vlasům objem. Doporučuji ji smíchat společně s oleji.

Avokádo

Seznam by nebyl kompletní, kdyby neobsahoval tako avokádo. Je plné esenciálních mastných kyselin a vitaminů (oleji se říká olej sedmi vitaminů). Zralé avokádo nejenže skvěle chutná, ale je také skvělým základem pro obličejovou či vlasovou masku.

Jaké účinky má na pokožce? Avokádo vyživuje, vyhlazuje, dodává pružnost a hydratuj. A co vlasy? Funguje podobně, jelikož vlasům dodává odolnost, hebkost, měkkost a lesk. Avokádo zabraňuje ztrátám hydratace a chrání vlasy před vnějšími faktory, jakým je např. znečištění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *