Jak si zajistit sněhově bílé zuby z pohodlí domova? 4 spolehlivé metody

Sníte o bílých a zdravých zubech? Není se čemu divit. Krásné a oslnivé perličky jsou zkrátka přitažlivé. V dnešní době často saháme po drahých a náročných metodách, které by nás měly našich žlutých zubů zbavit. Přitom ale zapomínáme, že si často vystačíme i s tím, co máme doma. Pojďme se podívat na čtyři produkty, které nám mohou zajisti bělejší úsměv z pohodlí domova.

Co způsobuje žloutnutí zubů?

Hned na začátku vám musím říct, že perfektně bílé zuby od přírody nemá prakticky nikdo. Zuby jsou od přírody trochu žluté. Špatnými stravovacími návyky, kouřením cigaret a pitím kávy či vína ale jejich žloutnutí dále podporujeme. Jaké jsou další faktory, které ovlivňují barvu zubů? Např. naše geny, které bohužel neovlivníme. Nedostatečná hygiena a některé léky mohou mít na barvu našeho chrupu také vliv.

Jak si zajistit bělejší zuby z pohodlí domova?

Je nutné myslet na to, jak se o zuby staráte. Čistíte si je po každém jídle? Pokud ne, alespoň si zkuste čistit zuby po každém šálku kávy, která vaši sklovinu odbarvuje. Dále se vyhněte barevným a perlivým tekutinám. Toto byl první krok. Dalším krokem je sáhnutí po domácích bělicích metodách.

  1. Kurkuma – asijské koření, které má řadu blahodárných účinků. Jedním z nich je fakt, že efektivně řeší problém žlutých zubů. Stačí si dát trochu kurkumy na pastu a vyčistit si zuby tak, jako běžně. Můžete si také vytvořit svou vlastní pastu s kurkumou. Jak na to? Smíchejte 1 lžíci kurkumy v prášku, jednu lžíci kokosového oleje a 2 kapky mátového esenciálního oleje.
  2. Olejování zubů – jedná se o ájurvédskou metodu bělení zubů, která se zaměřuje na omývání zubů přírodním olejem. Oleje by měly zubům dodat ztracenou bělost. Doporučuje se užívat slunečnicový olej, kokosový olej, řepkový olej, lněný olej a sezamový olej.
  3. Soda na pečení – tato složka má blahodárné účinky, mezi kterými nalezneme také efektivní péči o žluté. zuby. Dokáže snadno odstranit nános plaku a rozjasnit vaše zuby. Dávejte si ale pozor, protože příliš časté užívání sody může poškodit sklovinu vašich zubů.
  4. Ovoce – nabízí spoustu blahodárných účinků, mezi kterými nalezneme i schopnost bělit zuby. Jak na to? Stačí si vyčistit zuby za pomoci citronové šťávy a vody. Po dojedení banánu také můžete použít jeho slupku k očištění a bělení zubů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *