Jak by měla vypadat vaše večerní rutina péče o pokožku?

Večerní péče o pokožku se zaměřuje na čištění a klidnění podráždění před nocí plnou odpočinku. Jak by měla taková večerní rutina vypadat?

Čištění

Klíčová fáze celé večerní rutiny. Čištění vám umožní dostat z pokožky mastnotu, mrtvé buňky, nánosy make-upu a jakékoliv částečky prachu, které se vám na pokožce přes den usadily. Pokud si svoji pokožku nečistíte pravidelně a optimálně, nikdy nebude váš ranní make-up vypadat tak, jak byste si přáli. Pokud nechcete být zklamaní, vyberte si čistící prostředek, který se hodí k vašemu kožnímu typu. Voda je stejně důležitá a destilovaná je tou nejvhodnější.

Hydratace

Ať už máte jakýkoliv typ pokožky, vždy se ji musíte snažit optimálně hydratovat. Večerní krém by měl být koncentrovanější, s bohatším složením, než denní krém, aby dokázal dodat maximální hydrataci. Měli byste jej aplikovat okamžitě po mytí, jelikož tou dobou bude pokožka připravena snadno přijmout všechny hydratující a blahodárné složky krému. Jemná pokožka okolo očí také vyžaduje péči. V tomto případě byste si měli vybrat krém, který je určený pro tuto oblast pokožky. Aplikace malého množství produktu je zcela dostačující. Pro ty nejlepší výsledky byste měli použít sérum, které je ještě bohatší, než klasické zvlhčovací prostředky, ale používat byste jej měli pouze v oblastech s velice suchou pokožkou na hlavě a krku. Masky na obličej aplikujte jednou či dvakrát týdně jakožto součást vaší každodenní rutiny.

Vlasová péče

Pokud se vám vlasy snadno lámou, aplikujte si po mytí vlasů sprejový kondicionér. Produkt pomáhá při česání a chrání vlasy před poškozením. Volný drdol na spaní je optimální pro potřeby těch, kteří mají dlouhé vlasy.

Spánkem ke kráse

Nic nezlepší stav vaší pokožky tak, jako spánek. Pro viditelné výsledky musíte spát aspoň 7-8 hodin denně. Jděte tedy spát aspoň v 11.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *