Když svět přestal používat tónující přípravky (což je spojeno s příchodem první micelární vody na trh), beaty bloggeři si tohoto trendu všimli a začali tónující přípravky bránit. Důvodem byl například fakt, že jsou nesmírně důležité při rutinní péči o pokožku a zkrátka je… nelze nahradit. Právě tyto produkty dodávají vaší pokožce krásu. Zajímá vás, jaké tónující produkty bloggosféra používá? Zde máme několik vyzkoušených, testovaných, po domácku vyrobených tonerů pro různé kožní typy.
Po domácku vyrobené tonery – výhody
Pleťový toner je jednou z nejzákladnějších složek každodenní rutiny péče o pokožku. Bloggeři nám ukazují, že mnoho nedokonalostí pokožku může vzejít právě z důvodu nepoužívání tonerů. Obličejový toner pomáhá pokožku uklidnit po každodenním odlíčení a čištění. Kromě toho pokožku vyhlazuje, vyrovnává pH, uvolňuje epidermis a připravuje ji pro další péči. Reguluje funkci mazových žláz, pomáhá uzavírat póry a vyhlazuje všechny kožní nedokonalosti, čímž dodává vaší pokožce lesk. Kontroluje produkci mazu, vyživuje, zjemňuje a zabraňuje zánětu… seznam výhod užívání produktu je téměř nekonečný. Klíčem k úspěchu je výběr správného toneru, který se hodí k typu vaší pokožky.
DIY – domácí heřmánkový toner pro mastnou a kombinovanou pokožku
- sklenice destilované vody,
- dvě polévkové lžíce sušeného heřmánku.
Směs přiveďte do varu a poté ji nechce chvíli vychladnout (do cca 80° C), poté vodu nalijte na heřmánek a nechce jej vyluhovat po dobu 20-30 minut pod pokličkou. Byliny ze směsi oddělte a poté si výslednou tekutinu přelijte do lahvičky. Jakmile směs vychladne, můžete ji používat na obličej. Směs pomáhá klidnit podrážděnou pokožku, léčit akné a kožní léze. Kromě toho reguluje fungování mazových žláz a dodává pokožce lesk a krásu.
DIY – domácí toner z bobkového listu pro pokožku náchylnou na akné
- několik bobkových listů (4-5),
- sklenice destilované vody.
Vložte listy do lahvičky a přelijte je horkou, destilovanou vodou. Poté listy z lahvičky vyjměte a nechte vodu vychladnout. Toner může vaši pokožku jemně vysušit a dodá jí pocit těsnosti. Proto produkt nepoužívejte každý den, pokud je vaše pokožka náchylná na vysychání. Postačí aplikace každé 2-3 dny. Toner můžete také aplikovat do oblastí s akné. Pro vytvoření jemnější verze produktu stačí přidat méně bobkových listů.
DIY – domácí toner ze zeleného čaje pro pokožku náchylnou na akné
- polévková lžíce přírodního zeleného čaje,
- 100 ml vody.
Vodu přiveďte do varu a poté ji nechce vychladnout na teplotu cca 80° C. Poté vodou přelijte listy čaje a nechce vyluhovat. Výslednou tekutinu po vyjmutí listů můžete skladovat po dobu jednoho týdne v lednici. Každý týden si budete muset vytvořit novou, čerstvou směs.
DIY – domácí toner z rýže pro suchou pokožku
- 100 gramů přírodní rýže,
- sklenice horké vody.
Přelijte převařenou vodu přes rýži a nechce několik hodin vyluhovat (optimálně celou noc) – nejdříve výslednou směs překryjte gázou či bavlněnou látkou. Před spaním a hned po probuzení musíte směs promíchat. Tento toner se hodí k použití pouze po dobu 3 dnů. Poté si budete muset vytvořit nový. Uvolňuje, vyživuje a zkrášluje pokožku.
DIY – domácí toner z petržele pro stárnoucí pokožku
- trocha čerstvého petržele,
- sklenice studené vody.
Nakrájejte si petržel na co nejjemnější kousíčky. Poté je přelijte studenou vodou a nechte vyluhovat několik hodin. Mísu přikryjte bavlněnou látkou. Po vyluhování směs přeceďte a skladujte v lahvičce. Tento toner je bohatým zdrojem vitaminů a cenných minerálů. Má hydratující, vyhlazující, obnovující a omlazující účinky.
DIY – domácí toner z jablek pro starší pleť
- jedno ostrouhané jablko,
- dvě polévkové lžíce růžového či vilínového hydrosolu.
Nakrájejte jablko na malé kousky a poté je vložte do malého hrnce. Přelijte je vodou a nechte vodu přijít do varu. Směs nechte poté vychladit, přeceďte ji a přidejte hydrosol (vilínový pro stárnoucí a mastnou pokožku, růžový pro suchou pokožku).
Napsat komentář